ANS-Online

Website van het Algemeen Nijmeegs Studentenblad

Radiostilte RU.nl/nieuws rond Roos Vonk

Het is wel genoeg geweest met die mediagekte rond Roos Vonk, Nijmeegs meest roemruchte onderzoekster. Dat is wat het communicatieapparaat van de RU gedacht moet hebben, aangezien ze de redactie van RU.nl/nieuws een radiostilte heeft opgelegd. VOX-redactrice Bregje Cobussen heeft via de telefoon bevestigd dat de nieuwssite geen berichten over de omstreden onderzoekster mag plaatsen tot het interne onderzoek naar de activiteiten van Vonk is afgerond.

Cobussen reageert gepikeerd op de verordnung: ‘Natuurlijk zijn wij hier niet gelukkig mee. De universiteit wil niets naar buiten brengen tot het onderzoek is afgelopen, maar op deze manier kunnen wij geen gedegen journalistiek bedrijven. Gelukkig mogen we in de papieren VOX zoals altijd nog schrijven wat we willen.’ Volgens Willem Hooglugt, voorlichter van het College van Bestuur, heeft dit niets met censuur te maken. ‘Wij hechten groot belang aan een onafhankelijk intern onderzoek. Zolang dit nog duurt, willen we geen berichten naar buiten brengen die de objectiviteit van het onderzoek zouden kunnen schaden.’ Hoe objectieve journalistiek objectief onderzoek kan schaden is ons een raadsel.



  • Arie Koedink

    Noord-Koreaanse taferelen. Volgens oud-communistisch en Nijmeegs Academisch gebruik de boel censureren! 

  • Arie Koedink

    Noord-Koreaanse taferelen. Volgens oud-communistisch en Nijmeegs Academisch gebruik de boel censureren! 

  • http://twitter.com/notPICNIC notPICNIC

    methodologisch doolhof voor gevorderden , menig driest(jonge)ling zal  door de Minotaur worden verorberd.

     

  • maria foerier

    gelukkig valt nog het een en ander interessants te lezen op http://www.mariafoerier.nl/interviewroosvonk

    Erg interessant ook zijn de reacties erop. Ook wiskundige Jan van Rongen discussieert mee over deze ’stapelgate-affaire’

  • Info

    EEn intern onderzoek is per definitie geen onafhankelijk onderzoek. Snappen ze dat in Nijmegen niet?

  • http://twitter.com/dovekwartel Willem Oosterhof

    Hoe kun je nou een onafhankelijk onderzoek intern afhandelen??? Dit hoort per definitie extern te gebeuren!!

  • Kerst

    jaja intern onderzoekje…..dan ineens is er niets aan de hand en mag ze blijven.  doet mij aan groen links denken.

  • Akoedink

    De hufterigheid breidt zich uit…eerdt de opdringerige vegetariërs die de vleeseters demoniseren en nu ook nog eens het vrije woord dat door de paarse broeken van PR wordt gesmoord…

  • Lal

    Ach ja dankzij de BAMA kunnen we lekker overal een master volgen ;)

  • Hans

    ‘Hoe objectieve journalistiek objectief onderzoek kan schaden is ons een raadsel.’. Wat is dit nou voor een onzin? De woordvoerder geeft aan dat – zolang het onderzoek duurt – geen berichten naar buiten worden gebracht. Dat is heel gewoon; gebeurt in allerlei zaken. Daarnaast willen ze geen berichten naar buiten brengen, wie heeft het over ‘objectieve journalistiek’? Hiermee wordt (voornamelijk) subjectieve berichtgeving genoemd. Het lijkt me beter om zelf eens objectief te blijven analyseren en niet vanuit onderbuikgevoelens over vermeende ‘censuur’ een stukje te schrijven dat kant noch wal raakt.

  • Fred

    Dit wordt dus een betrouwbaar intern onderzoek met dezelfde wijdse blik als waar GroenLinks ook genoegen mee neemt als het om de eigen toko gaat.

  • Yolanda Wijckersloot

    Oneensch. Het gaat hier niet om berichten niet naar buiten brengen, het gaat om het verbieden van een nieuwsmedium, dat de universiteit krampachtig onafhankelijk blijft noemen, om dat te doen. En dat lijkt me een heel duidelijk geval van censuur binnen de RU, iets dat daar wel vaker gebeurt.

  • Johan Sterk

    De meest rabiate communisten zaten inderdaad in Nijmegen. Kennelijk hebben ze de “Mars door de instituties” met succes voltooid en zitten ze nu op het pluche. 

  • Pingback: Radboud-site moet zwijgen over Vonk | uk.webhosting.rug.nl

  • J.

    Inderdaad. Het gaat er niet om dat de RU geen berichten naar buiten
    brengt, het gaat erom dat ze hun “onafhankelijke nieuwsmedium” dat
    verbieden.

    Als de redactie van vox of ru.nl/nieuws de woordvoerder belt en hij
    geeft geen commentaar, is dat prima. Als die redactie een opiniestuk wil
    schrijven – let wel, zij hebben niet de beschikking over interne
    documenten oid – en de RU verbiedt dat, dan heet dat censuur.

  • Nick

    “Wij hechten groot belang aan een onafhankelijk intern onderzoek”
    Net zo’n belang als aan een onafhankelijk interne nieuwssite, dat blijkt wel. Wat een aanfluiting! Ziet de RU echt niet in dat ze haar imago meer kapotmaakt dan beschermd? Sinds deze ongein is de uni in ieder geval al een paar keer negatief in het nieuws geweest, op geen stijl etc. Daar is meneer Hooglugt vast niet blij mee.

  • Matthijs

    Ik geloof toch dat het eerder de katholieke doofpotcultuur is dan de stalinistische, vooral omdat ik maar één of twee communisten hier ben tegengekomen en tientallen of honderden katholieken.

  • Pingback: asap » CvB niet blij met vragen asap

  • Pingback: asap » Nieuwe censuur bij Vox

  • Pingback: inversion of internal/external comm methodology by notpicnic - Pearltrees