ANS-Online

Website van het Algemeen Nijmeegs Studentenblad

SP van onderhandelingstafel gestuurd

Een lijstverbinding ten spijt hebben de GroenLinksers de Socialistische Partij (SP) laten vallen in de college-onderhandelingen. Daarmee wordt het advies van GroenLinks-informateur Lenie Scholten blindelings gevolgd: zij raadde vorige vrijdag een college van GroenLinks, Partij van de Arbeid (PvdA) en D66 aan. Uit angst voor het vallen van het nieuwe college adviseerde de aftredende wethouder om niet meer partijen dan nodig in het college op te nemen.

Met het besluit van GroenLinks wordt een einde gemaakt aan Havana aan de Waal en ook de VVD wordt buitengesloten. GroenLinks-lijsttrekker Jan van der Meer stelt dat de SP ‘andere standpunten heeft ten aanzien van de bezuinigingen’ en verwijt de VVD juist alleen maar te willen bezuinigen: ‘Hun standpunt om alleen te bezuinigen en niet te willen praten over lastenverhoging, stuit op verzet bij GroenLinks.’

Volgens D66′er Rob Jetten moeten er spoedig stappen worden gezet, omdat Nijmegen achter loopt op andere gelijkaardige gemeentes in Nederland. Hannie Kunst, PvdA-lijsttrekker, is echter niet van plan met het gemakkelijkste te beginnen: ‘Wanneer we er uit komen over de bezuinigingen, dan moet de rest een eitje zijn. We moeten beginnen met de zwaarste besprekingen.’





  • Harriestoteles

    Goed nieuws! Hopelijk is dit een voorbode op wat op landelijk niveau komen gaat en komt er een einde aan de successen van de communistische zetelsnoepers die er in al die jaren oppositie alleen maar voor hebben gezorgd dat de PvdA en GroenLinks klein bleven en niet op fatsoenlijke manier tot de macht in Nederland konden toetreden.

    Overigens, heeft meneer Jetten nog een voornaam? Of heet hij Jetten van voren en heeft hij geen achternaam?

  • http://www.henkstrikkers.blogspot.com Henk Strikkers

    U vraagt, wij draaien: het is Rob.

  • Hezzie

    De reden die Rob Jetten noemt, “omdat Nijmegen achter loopt op andere gelijkaardige gemeentes in Nederland”, vind ik een non-reden. Wat boeit het nou wat andere gemeentes doen? Het gaat er toch om dat we in Nijmegen een goed college krijgen?

  • http://www.ans-online.nl/blog/even-voorstellen Even voorstellen… | ANS-Online

    [...] GroenLinks, PvdA en SP lijkt definitief verleden tijd, aangezien GroenLinks haar partner SP heeft laten vallen in de onderhandelingen. GroenLinks en de PvdA zijn inmiddels in onderhandeling met D66, dat onder [...]

blog comments powered by Disqus