Universiteitspersoneel voert keiharde aksie
Het werd enkele weken geleden al aangekondigd, maar de medewerkers van vele universiteiten laten er duidelijk geen gras over groeien. De meeste universiteiten beginnen vandaag immers aan hun academische jaar, waardoor op de universiteitsterreinen actie wordt gevoerd. De acties dienen volgens het persbericht ‘om de besturen duidelijk te maken dat de medewerkers rechthebben op koopkrachtbehoud, carrièreperspectief en werkzekerheid.’
Het universiteistpersoneel zal samen met verschillende vakbonden ludieke actie gaan voeren. Dat wordt dus lachen. In Leiden zullen de medewerkers een symbolische nullijn gaan spannen voor de ingang van de kerk waar de aanwezigen overheen moeten stappen, om aandacht te vragen voor de vastgelopen cao-onderhandelingen. Op de Vrije Universiteit van Amsterdam, de Universiteit van Amsterdam en de Universiteit Utrecht zullen rode lopers worden uitgelegd met daarop de schokkende leus ‘Wetenschap is het waard’. Verder wordt groot materieel niet geschuwd: zo is de inzet van draaiorgels aangekondigd.
Wij zijn blij dat overal in Nederland eindelijk keiharde actie wordt gevoerd medewerkers van de universiteiten uit zullen worden gelachen. Het conflict loopt immers al sinds april en de ludieke actie kent een lange geschiedenis van succes gefaal.



-
http://www.ans-online.nl/blog/wetenschap-is-publieke-verantwoordelijkheid ‘Wetenschap is publieke verantwoordelijkheid’ | ANS-Online




