ANS-Online

Website van het Algemeen Nijmeegs Studentenblad

Deze Maand Niet

Debatteren kan aangenaam zijn. Al helemaal als het begrip ‘democratisch’ wat breed wordt geïnterpreteerd en één partij lekker wordt buitengesloten. De welbekende Nijmeegse Stadspartij mocht tijdens het debat Student Stem! het podium niet op en diende vanuit het publiek haar standpunten bekend te maken. Toen enkele Stadspartij-luiden vervolgens illegaal begonnen te folderen, was de maat natuurlijk vol. Wie Koreaanse toestanden verwachtte, kwam bedrogen uit, aangezien de Stadspartijers deemoedig eieren voor hun geld kozen en zonder enig misbaar vertrokken. Nieuwe pesterijen blijven uit, zo zweert men in het politieke, al schijnt het stemknopje van de Stadspartij zich aan de onderkant van de stemmachine te bevinden.

In het labyrint van leuke politieke ideetjes (immers: ‘t is verkiezingstijd of ‘t is ‘t niet) trof ANS het lumineuze idee aan van D66′er en student Economie en Politicologie Lennart Joosten, die het voor mekaar wil boksen dat er een heuse tram van het Centraal Station naar de campus komt te rijden. Excellent. Met dat extra fietspad, de nieuwe busbaan, het boemeltje naar Heyendaal en twintig maal per uur lijn 10 valt die stroom aan miljoenen studenten ook nog lang niet behoorlijk te verwerken. Tipje, Lennart: die traumahelikopter van het Radboud wordt ook de halve dag niet gebruikt. Kunnen daarmee lekker mensen worden vervoerd, als de tram vol zit, de magneetzweeftrein het heeft begeven en de metro onverhoopt wordt ontruimd.

Rondjes en uitroeptekens markeren reeds de derde van maart op onze scheurkalender. Op die dag hoeven wij niet langer in het ongewisse te verkeren over de identiteit van Het Meisje (van stemopmijnmeisje.nl). Welk een spanning! Wie zou het meisje kunnen zijn? Welk karakter schuilt er achter de maker van deze site? Wat zijn de standpunten, meningen en politieke eigenschappen van deze stemmentrekster? En maakt dat iets uit in deze strijd om de stemmen? Is deze site niet het allerslechtste plan in de wereldgeschiedenis? Voor het antwoord op al deze vragen kunt u terecht in het gastenboek.

De kip siam tijdens de intro zal nimmer meer op dezelfde wijze de smaakpapillen kietelen. Campuswijd beklaagt de meest rechtsgeoriënteerde studentenraadpartij zich met vertrouwd inhoudsloze slogans als ‘Wat mogelijk is, grenst aan wat moet’, maar in de eigennaam van onze cv-opleukvrinden steekt een zekere vernieuwzucht de kop op. Waardevol, Integer, Excellent – termen die bijna op zijn GO! Transparants den vooruitloop op de nieuwe spelling markeren. Krachttermen voor groots leiderschap, laat die vooral over aan SIAM (wie) (wie?)