ANS-Online

Website van het Algemeen Nijmeegs Studentenblad

Lieve ANS,

Een goede vriendin van me – voor wie ik geen liefde koester – spreekt steeds vaker haar diepgewortelde kinderwens tegen me uit. We zijn, gewoon voor het plezier, een paar keer met elkaar naar bed geweest. Zij steekt niet onder stoelen of banken dat ze me graag nogmaals haar nest in zou lokken. Inmiddels vertrouw ik haar niet meer. Ik ben bang dat ze ‘vergeet’ haar pil te slikken en ik haar ongewild bezwanger. Mijn grootste vrees is dat ik mijzelf niet kan bedwingen en toch weder in haar schede kom. Hoe kan ik mijzelf in het gareel houden?

Een impulsieve promovendus

Beste promovendus,

Uit je woorden trek ik op voorhand de conclusie dat een condoom geen optie is. Dat is niets om je voor te schamen, de meeste mannen prefereren hun jongeheer niet in rubber te verpakken. En in het heetst van de strijd wordt dit zelfs door de voorzichtigsten vergeten.
Om in te gaan op je vraagstuk: recent psychologisch onderzoek toont aan dat abstract denken helpt je impulsen beter te controleren. Visualiseer niet hoe je ‘in haar schede komt’, maar bekijk je lusten eens vanuit een bacterieel perspectief: het uitwisselen van slijmsoorten. Vanzelf ebt je verlangen vliegensvlug weg.

Die zelfbeheersing zou je geluk niet in de weg moeten staan. De juiste mate van controle is een permanente berekening van het grootste welbehagen, zo stelt de Franse filosoof Michel Onfray. Kies niet voor de orgastische bevrediging in het hier en nu, wanneer dat op lange termijn moet worden betaald met inlevering van genot.

Dat brengt mij op de vraag: waarom moet je jezelf bedwingen? Wat let je om haar te bezwangeren? Gun je haar het geluk niet van moederschap? Vrees je dat ze geen tijd meer heeft om jullie vriendschap te onderhouden? Wees niet zo zelfzuchtig en schenk haar dat zaad. De beroemde Amerikaanse zakenman en filantroop John Templeton zei al: het grootste geluk wordt veroorzaakt door te geven, niet door te ontvangen.

Veel plezier.

ANS

Klik hier voor de andere artikelen van de ANS mei 2010.