ANS-Online

Website van het Algemeen Nijmeegs Studentenblad

Commentaar

De campagnes zijn van start, er wordt volop gedebatteerd en de partijposters prijken in alle straten. Jawel, de landelijke verkiezingen komen er weer aan. Iedereen mag zich wederom in een stemhokje proppen om zijn stem te laten gelden op woensdag 22 november. Twee weken later is het de beurt aan een andere volksactiviteit pur sang, het Sinterklaasfeest, en het lijkt ons geen slecht idee als de goedheiligman zijn stempel gaat drukken op de aankomende verkiezingscampagnes.
De VVD bijvoorbeeld, onze grote ik-ben-toch-zeker-Sinterklaas-nietpartij, zou kunnen schitteren met een slogan als ‘Je krijgt het niet van ons cadeau’. En wat dacht je van ‘In de zak en mee naar Spanje’? Dat hoeft niet per se op Verdonks immigratiebeleid te slaan natuurlijk, ook de zakkenvullerij en het overmatig vakantievieren van de rijkere Nederlandse entrepreneur wordt ermee gevat.
Ook de ChristenUnie zou profijt kunnen hebben, mits ze zich willen profileren als ‘heiliger dan de goedheiligman’. Maar onze christelijke vrinden kijken vast minder uit naar hoevengeklop dan naar de herrijzenis van Jezus Christus, wat meer verband houdt met Kerstmis of Pasen.
Wat betreft de Partij voor de Vrijheid: als we de clichématige link met Zwarte Piet niet willen gebruiken, kunnen we het kort houden. ‘Witter dan de schimmel van de Sint’ is misschien een optie, maar dat kan even goed slaan op het haar van Geert Wilders.
Als het aan de SP ligt, moet iedereen elkaars Sinterklaas spelen en de wortel in de schoen vervangen door een tomaat. D66 probeert furore te maken met het invoeren van de gekozen Sinterklaas, nu Bram van der Vlugt met pensioen is.
Lijst vijf Fortuyn zou ook graag aan het grapje meedoen, als ze niet bang waren geweest dat alle pieten zich zouden afscheiden om vervolgens in splinterpartijen zelf de Sint te mogen zijn.
GroenLinks zal nooit akkoord gaan met de Sint Nicolaas-praktijken zolang er geen vrouwelijke Sinterklaas – Sinterklazien? – op het toneel verschijnt, en de Partij van de Arbeid voelt zich meer verwant met de kerstman. Eerst geven, geven, geven! om daarna weg te rijden in een dikke slee.
De Partij voor Naastenliefde, Vrijheid en Diversiteit neemt er overigens geen notie van dat ze niet mogen meedoen. Tijdens hun ‘Wij willen begrip kweken’-campagne trekken ze in vol sinterklaas-ornaat langs alle peuterspeelzalen, kleuterklassen en kinderspeelplaatsen van Nederland. Is daarvoor misschien de term ‘Makkers, staakt uw wild geraas’ bedacht?

De hoofdredactie